ברוכים הבאים לכתב העת 'צירופים חדשים' - צירופים חדשים

ברוכים הבאים לכתב העת 'צירופים חדשים'

איתן אברמוביץ

י״ט בטבת ה׳תש״פ
זמן קריאה : 5 דקות

מה מתרחש כאן, ומה מתוכנן? היכרות עם כתב העת 'צירופים חדשים'.

ע

כתב העת 'צירופים חדשים' נועד לתת מקום מזמין ומכבד למחשבה דתית מעמיקה, יצירתית ומתחדשת; מקום לכתיבה בסגנונות שונים על כל נושא שנוגע לקיום הדתי היום; מקום לדיון ולמחלוקת מפרה. אין זו במה למביני דבר; המאמרים באתר פונים לכל מי שמתעניין במתרחש באזורי הגבול שבין העולמות השונים שאנו חיים בהם, בשאלות המתעוררות בחיים היהודיים בני זמננו. באמצעות המאמרים והדיון סביבם אנחנו מבקשים להעמיק את השפה דתית המעצבת את עולמנו, להציב אלטרנטיבה כנה, ביקורתית ורגישה לשיח הדתי השגור.

כתב העת יעסוק בנושאים כמו הלכה, כלכלה ורכוש, תיקון האכילה, התבוללות ונישואי תערובת, חיים דתיים בעידן הרשת, ועוד; יופיעו בו גם התייחסויות לעניינים שונים שעל סדר היום התרבותי, החברתי והפוליטי. בכל הנושאים האלו נתמקד בנקודות העומק והמשמעות, ונחפש דרכים להבין יותר את מקומנו, לחשוב עליו מחדש.

יופיעו כאן קבוצות של מאמרים העוסקים בנושאים נבחרים, ובוחנים אותם מכיוונים שונים, לצד מאמרים קצרים בנושאים מגוונים. בקרוב נפרסם גם מאמרים מכתבי הרב שג"ר שטרם ראו אור, ובהמשך יעלו גם הרצאות מצולמות ופודקאסטים. כל אלו מצפים להשתתפותכם: אתם מוזמנים לפתוח דיון בתגובות בעמודי המאמרים, או לשלוח מאמרי תגובה מפורטים יותר. כמו כן, אפשר לשלוח הערות, שאלות ומאמרים לפרסום בעמוד צור קשר.

כדי לקבל עדכונים על מאמרים חדשים והמלצות לקריאה, הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו בתיבה שבתחתית העמוד. אתם מוזמנים גם לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלנו.

תגיות:

0 תגובות

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגובות פייסבוק
lampicon

מאמרים נוספים בנושא

article
שני צדדים למטבע – הממון כמצע לרווח דתי וחברתי בתורה של רבי נחמן

רוני בר לב ודרור בר יוסף •

4 דק' קריאה

על הצדדים האפלים והמוארים של המטבע, על פי תורה של רבי נחמן מברסלב.

article
ללכת, להתפלל

איתן אברמוביץ •

15 דק' קריאה

מחשבות על המפגש בין תפילה והליכה: על התנועות השונות המתרחשות בתוך התפילה, ועל המקומות שאליהם הן מוליכות אותה.

article
אמנות הצום של רבי נחמן

איתן אברמוביץ •

15 דק' קריאה

מחשבות על הזמן והגוף, ועל האופן שבו הצום פועל באמצעות המפגש ביניהם.