עמיתי צירופים חדשים - צירופים חדשים

עמיתי צירופים חדשים

תכנית העמיתים של 'צירופים חדשים' נועדה לשתף מנהיגים רוחניים, בעלי רקע עשיר ואופקים רחבים, בעיצוב השפה הדתית החדשה המתרקמת על גבי במה זו. באמצעות מלגה חודשית וליווי צמוד, התכנית מאפשרת לאנשי ונשות תורה ורוח להתפנות לכתיבה בנושאים הקרובים לליבם. המאמרים הנכתבים במסגרת התכנית מתפרסמים ב'צירופים חדשים', ובכך מצרפים קולות מנוסים ומעמיקים לשיח המתקיים כאן.

עמיתי צירופים חדשים תשפ"ב

בני פרל

הרב ד"ר בני פרל הוא ראש הישיבה לאמנויות ולמדעים 'בר אילן' בתל אביב. הוא למד בישיבת שעלבים ובישיבת הכותל, שם פגש את הרב שג"ר והפך לתלמידו. הרב פרל עסק בחינוך פורמלי ובלתי פורמלי, כתב עבודת דוקטור העוסקת בקשר שבין סוגיות תלמוד לפילוסופיה ביקורתית בת זמננו, שימש בהתנדבות בפעילות לקידום זכויות אדם וכתב מאמרים שונים בעיתונות.

במסגרת תכנית העמיתים יכתוב הרב פרל על יחסו המורכב של הרב קוק לדקדוקי ההלכה, על משמעותה הקיומית של השמיטה, ועל סוגיות חינוכיות.

לעמוד המאמרים של בני פרל

 

כרמית פיינטוך (אפרתי)

הרבנית כרמית פיינטוך (אפרתי) נשואה לתני ואמא לששה. גרה בירושלים. רבנית קהילת 'אילנא דחיי' בקטמונים, רמי"ת בבית המדרש לנשים במגדל עוז, פסיכותרפיסטית. משתדלת ואוהבת ללמוד וללמד תורה, משתדלת על אהבת האדם.

במסגרת תכנית העמיתים תכתוב הרבנית פיינטוך על המתח שבין מהותנות מגדרית לשאיפה לשוויון, על השלכותיה הרוחנית של מגפת הקורונה, ועל עולמה של רבנית קהילה.

לעמוד המאמרים של כרמית פיינטוך (אפרתי)

 

יהודה (אודי) דבורקין

הרב אודי דבורקין הוא רב בית הספר ממד ארנונה בירושלים, מלמד ולימד בבתי ספר, קהילות ובתי מדרש שונים בארץ ובעולם ומלמד בישיבת 'שיח יצחק'. הוא המנהל-מייסד של 'מחדשי-קדם', מיזם המקדם שיח ומפגשים בין העולם התורני בארץ לעולם הליברלי בתפוצות. דוקטורנט בחוג להיסטוריה של עם ישראל ויהדות זמננו באוניברסיטה העברית. עוסק בשאלות של תרבות, קניין וזהות. גר בירושלים עם אשתו וארבעת ילדיו.

במסגרת תכנית העמיתים יכתוב הרב דבורקין על היהדות כזהות ילידית, ועל סוגיות נוספות בשיח הזהות היהודית בארץ ובעולם.

לעמוד המאמרים של יהודה (אודי) דבורקין